اجرای تاسیسات و لوله کشی
اجرای انواع لوله کشی (آب وفاضلاب,موتورخانه,گرمایش از کف,شوفاژ,و...)./رفع هرگونه نم درساختمان و بنایی

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 7 آبان 1397

 

لوله های گالوانیزه :

لوله های گالوانیزه خود به دو دسته تقسیم می شوند :

لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های آهنی گالوانیزه .این دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفید معروفند و عموماً بین این دو فرقی گذاشته نمی شود ،در صورتیکه لوله های فولادی گالوانیزه در مقایسه با نوع آهنی آن سبک تر و براق تر هستند .

۱- لوله های فولادی گالوانیزه :

این نوع لوله ها گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آنها برای تهویه است . جنس این لوله ها از فولاد نرمی است که در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش می دهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگیها در یک وان آبکاری روی اندود (گالوانیزه) می کنند . این نوع لوله ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند و کلیه اسیدهایی که برای چدن مضر می باشند فولاد گالوانیزه را هم خراب می کنند .

۲- لوله های آهنی گالوانیزه :

جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاه های درز جوش بهم جوش داده می شود و سپس لوله را در فلز روی مذاب فرو می برند . به همین علت آنها را لوله های با درز نیز می گویند . این نوع لوله ها از رنگ تیره و خاکستریشان شناخته می شوند .و عموماً به دو صورت سبک و متوسط تولید می شوند .

کلیه لوله های فولادی و آهنی گالوانیزه در شاخه های ۶ متری و دو سر دنده با قططر  اینچ تا ۸ اینچ تولید می گردند . قر این لوله ها معمولاً‌قطر اسمی است که بزرگتر از قطر داخلی و کوچکتر از قطر خارجی است .

همچنین در بازار این لوله ها را بر اساس نمره می شناسند . لوله های گالوانیزه نیز به وسیله دنده پیچی به یکدیگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندی می شوند .

نکته : از اتصال این لوله ها به روش جوشکاری باید پرهیز نمود زیرا بر اثر حرارت ناشی از جوشکاری و سوختن روکش گالوانیزه (آلیاژ روی) دود غلیظ و سفیدی تولید می شود که محیط کار را آلوده می نماید و تنفس آن ایجاد مسمومیت کرده و موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی می شود .

مشخصات لوله های گالوانیزه

نمره لولهقطر اسمی(in)قطر خارجی برحسب میلیمترضخامت برحسب میلی متروزن لوله ۶ متری بر حسب کیلوگرم
حداکثرحداقل
۲ ۴/۲۱۰۰/۲۱۰۰/۲۵۱۰/۶
۵/۲ ۹/۲۶۴/۲۶۳۵/۲۲۱۰/۹
۳۱۸/۳۳۲/۳۳۶۵/۲۰۲۰/۱۳
۴ ۵/۴۲۹/۴۱۶۵/۲۵۰۰/۱۶
۵ ۴/۴۸۸/۴۷۹۰/۲۷۰۰/۲۰
۶۲۲/۶۰۶/۵۹۹۰/۲۰۰۰/۲۷
۷ ۷۶۲/۷۵۹۰/۲۹۰۰/۳۳
۸۳۷/۸۸۹/۸۷۲۵/۳۷۰۰/۴۴
۹ ۲/۱۰۱۳/۱۰۰۶۵/۳-
۱۰۴۹/۱۱۳۰۰/۱۱۳۶۵/۳۷۰۰/۶۵
۱۲۵۶/۱۴۰۷/۱۳۹۸۵/۴۵۱۰/۱۰۲
۱۵۶۱/۱۶۶۱/۱۶۵۸۵/۴ 

برچسب ها: تعویض لوله آهنی، تعمیر لوله آهنی، لوله کشی آهنی، لوله کشی لوله آهنی، انواع لوله آهنی،
ارسال توسط Aghaye nikpour
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ