اجرای تاسیسات و لوله کشی
اجرای انواع لوله کشی (آب وفاضلاب,موتورخانه,گرمایش از کف,شوفاژ,و...)./رفع هرگونه نم درساختمان و بنایی

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 1 خرداد 1396

مشخصات شبكه‌ از نظر فشار گاز

گاز خــروجـی‌ از پــالایـشگاه های تقویت فشار‌ در خطوط  انتقال‌دارای فشاری بین 700-150 psi می‌باشد كه در ایستگاهها تا فشار 250   كم می‌شود و وارد خطوط تغذیه‌ می‌شود اكثر لوله‌های شبكه تغذیه‌ از نوع فولادی‌ و یا پوشش پلی‌ اتیلن‌ است.
خطوط تغذیه‌ با فشار 250 psi برای استفاده‌ مشتركین‌ كم مصرف‌ وارد ایستگاههای TBS می‌شود كه در این ایستگاهها‌ تا فشار 60 psi كاهش می‌یابد.
هر یك از ایستگاهها‌ی فشار‌درون شهری TBS با فشار 60 psi تإمین كنند. یك منطقه‌ است با حدود 500 مشترك است این انشعابات  خطوط پلی‌اتیلن‌ با فشار 60 psi و با لوله‌های با قطر‌ 25 می‌باشد.

جوشكاری‌ لوله‌های پلی‌اتیلن :

برای اتصال لوله های پلی‌اتیلن راههای بخصوصی وجود دارد. اتصال آنها آنها آسانتر از لوله فولادی است امروزه در كشورها از روش الكترو‌فیوژن‌ در اتصال‌ و جوشكاری‌ پلی‌اتیلن استفاده می شود در این روش كه تجهیزات و اتصالات‌ مخصوص‌به خود لوله گازدارد از انرژی الكتریكی  و خاصیت ترموپلاست‌ بودن پلی‌اتیلن است.
جوشكاری این لوله‌ها نیاز به وقت و رعایت‌ تمامی شرایط‌ وابسته دارد مكانیزم‌ اصلی‌جوشكاری به این صورت است كه محل جوش  و اتصالات‌ حرارت داده می‌شوند و این حرارت سبب نرم و خمیری شدن  لوله اتصال‌شده و پس از سرد شدن كامل به هم چسبیده به طوری كه لوله و اتصال یكی می‌شوند.
دمای نرم و خمیری  شدن لوله‌ها   مـی‌بـاشــد كه این حرارت ‌در روش الكترو فیوژن به وسیله دستگاه الكترو‌فیوژن  و اتصالات‌ خاص  این روش تولید می‌شود.
دستگاه الكترو‌فیوژن :  این دستگاه  برای جوشكاری‌ پلی‌اتیلن  ساخته شده است و كاملاً خودكار است ابعاد دستگاه در حدود‌  40cm * 30 *30  كه اطراف آن یك بعنوان دستگیره نیز عمل‌می‌كند قرار دارد دستگاه دارای‌ یك صفحة دیجیتال‌و یك قلم نوری است كه این قلم‌ قادر است با خواندن اطلاعات روی  باركد ولتاژ‌ مورد نیاز راه توجه‌ به زمان كه خود آن را محاسبه‌می‌كند اتصال اعــمال‌ نمـاید‌ و در پایان‌ زمان  جریان الكترسیته  را قطع می‌كند.
اتصالات :  اتصالات مختلفی در لوله گذاری با لوله‌ پلی‌اتیلن‌  وجود دارد كه برای اتصال آنها از روش الكتروفیوژن‌ همگی با استانداردهای‌ مخصوص‌ و مرتبط با دستگاه الكترو‌فیوژن  را داشته است المنت‌ها در اتصالات‌ بین جدار خارجی‌ و داخلی قرار دارند‌ تمامی اتصالات‌ دارای دو فیش یا ترمینال است كه به وسیله آن به دستگاه متصل می‌شوند و همانطور كه اشاره شد دارای باركد مخصوص بوده كه با استفاده از قلم نوری دستگاه‌ قرائت می‌گردد.


نوع اتصالات پلی‌اتیلن  : 

1. بوشن یا كوپلر
2. ریدیوس ‌یا تبدیل
3. درپوش‌یا پك  
4. سه‌راهی
5. زانو  
6. زین این اتصالات برای انشعاب‌ استفاده می‌شود المنت‌ در اتصال زین در سطح خارجی‌قرار دارد.
7. تی‌اف (TF )  : از این اتصال برای متصل‌كردن شبكه فولادی‌و پلی‌اتیلن استفاده می‌شود.
8. شیر ( Valve )

 

 
برچسب ها: لوله پلی اتیلن، لوله پلی اتیلن در گازکشی، لوله پلی اتیلن در لوله کشی آب، قیمت لوله پلی اتیلن، لوله کشی لوله پلی اتیلن،
ارسال توسط Aghaye nikpour
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ