اجرای تاسیسات و لوله کشی
اجرای انواع لوله کشی (آب وفاضلاب,موتورخانه,گرمایش از کف,شوفاژ,و...)./رفع هرگونه نم درساختمان و بنایی

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 14 مرداد 1395

مزایای تكنولوژی پلی اتیلن

1- سبكی وزن :

سبكی لوله های پلی اتیلن بدین معنی است كه حمل و نقل آن ها آسان در نتیجه لوله گذاری در كانال به سرعت انجام می پذیرد .

2- انعطاف پذیری :

از آنجایی كه لوله های پلی اتیلن كاملا انعطاف پذیر هستند می توان آن ها را به دو صورت حلقه و یا رول و درام با طول های بلند در محل كار مورد استفاده قرار داد .

یكی دیگر از مزایای انعطاف پذیری ولوله گذاری آن ها در زمین های شنی و سنگلاخی بدون استفاده از زانویی می باشد . وقتی كه خاصیت انعطاف پذیری یا عامل ازدیاد طول لوله یك جا در نظر گرفته شود می توان بدین نتیجه رسید كه این دو عامل پلی اتیلن را یك ماده مناسب و سازگار با مسایل و مشكلات حركات زمینی می سازد . به عنوان مثال در موقع زلزله و حركات زمین مقاومت خوبی از خود نشان می دهد .

3- مقاومت در مقابل خوردگی :

لوله های پلی اتیلن این حسن را دارد كه احتیاجی به نصب سیستم حفاظت از زنگ كه برای لوله های فولادی به كار می رود را ندارد . بنابراین مخارج و هزینه نگه داری خیلی پائین است . صرف نظر از بعضی هیدروكربن های سنگین و سیالات پلی اتیلن مقاومت بی نظیری در برابر عوامل شیمیایی دارد .

4- تغییرات ساده و سریع :

اگر یك قسمت از لوله پلی اتیلن صدمه ببیند هیچ مشكلی ابری جایگزینی آن قسمت یا ساقه لوله پلی اتیلن جدید و اتصالات الكتروفیوژن وجود ندارد و این می تواند در كمتر از یك روز انجام شود .

این بدان معنی است كه قطع گاز مشتركین در صورت بروز حادثه كاهش می یابد .

5- كنش سریع یا اقدام سریع :

در صورت بروز حادثه با روش فشرده كردن به سرعت می توان جریان گاز را قطع نمود

6- آموزش ساده و سریع :

دوره آموزش پایه ای كارگران برای ساختن و كار گذاری شبكه و یا راه اندازی و نگه داری خیلی ساده و كوتاه است .

7- كار آیی شبكه :

بالغ بر20  سال تجربه ثابت كرده است و تكنیك اتوماتیك الكتروفیوژن در حین عملیات اجرایی با یك موفقیت كامل و از درجه اطمینان بالایی برخوردار است .

8- طول عمر لوله و اتصالات :

لوله های پلی اتیلن به همران اتصالاتشان برای حداقل عمری حدود 50 سال تحت شرایط نرمال فشار 4 بار طراحی شده اند .تمامی لوله ها باید در طول لوله دارای دو نوار باشد كه در دو سمت مخالف لوله مواردی از قبیل سازنده نوع رزین ضخامت و سریال فشار در آن درج شده باشد .

ماكزیمم فشار مجاز بهره برداری :

ماكزیمم فشار مجاز بهره برداری برای هر سیستم لوله پلی اتیلن به مواد اولیه استفاده شده , شاخص SDR لوله ها و شرایط بهره برداری بستگی دارد . حداقل مقدار فاكتور طراحی (fd) می بایست مساوی یا بزرگتر از 2 باشد .

راهنماهای ملی ( دستورالعمل های ملی هر كشور ) نیز می بایست در نظر گرفته شود.

MAOP به شرح ذیل بیان می شود .

حداقل تنش مورد نیاز (mpa)

نسبت به ابعاد استاندارد قطر خارجی MRS

لوله به ضخامت لوله SDR

    تاسیسات فنی مهندسی برتر- 

برچسب ها: مزایای تكنولوژی پلی اتیلن، مزایای لوله پلی اتیلن، لوله های پلی اتیلناجرای لوله کشی پلی اتیلن، لوله فاضلاب پلی اتیلن،
ارسال توسط Aghaye nikpour
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ