اجرای تاسیسات و لوله کشی
اجرای انواع لوله کشی (آب وفاضلاب,موتورخانه,گرمایش از کف,شوفاژ,و...)./رفع هرگونه نم درساختمان و بنایی

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 3 خرداد 1395

آیا شیر ترموستاتیک رادیاتور بر روی رادیاتورهای سیستم پکیج نیز قابل استفاده می باشد؟

بر خلاف نظرات رایج در بازار ، شركت تكبان كنترل انرژی بر اساس 2سال آزمون در آزمایشگاه ، ادعا می كند بدون هیچگونه نقصی ، می توان از این شیر در صرفه جوئی سیستم های پكیج بهره مند شد وفقط در صورتیكه سیستم لوله كشی رادیاتور به صورت سری باشد ، نمی توان از شیر ترموستاتیک استفاده كرد زیرا با بستن و یا كم كردن درجه شیر یك رادیاتور، دیگر رادیاتورها عملكرد طبیعی خود را از دست می دهند و موجب اختلال در كل سیستم می شود. لذا در صورت لوله كشی موازی می توان از شیر ترموستاتیک استفاده نمود ، چراكه هر یك از رادیاتورها به صورت مستقل عمل می كند.

شیر آلات ترموستاتیک

قفل تنظیم بر روی دستگیره مدرج هد شیر ترموستاتیک چه مزیتی دارد؟

قفل تنظیم این امكان را به مصرف كننده می دهد كه دمای هر شیر را در دو وضعیت مختلف تنظیم نماید. یك وضعیت به صورت انتخاب یك دامنه حرارتی و وضعیت دیگر محدود كردن شیر تنها در یك دما می باشد.

شیر آلات ترموستاتیک

علت عدم عملکرد شیر ترموستاتیک رادیاتور چیست؟

در صورت عدم عملكرد صحیح و نرسیدن به نتیجه مطلوب موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

1- رادیاتور نباید داخل دیوار و یا دارای روكش چوبی باشد.

2- در شروع فصل سرما و هنگام راه اندازی رادیاتورها، حداقل طی 2 روز و هر روز 2بار، رادیاتورها می بایست هواگیری شود تا صرفه جوئی قابل ملاحظه ای فراهم شود.

3- پس نصب سیستم تاسیسات، حتماR باید داخل رادیاتورها و لوله مربوطه شستشو داده شود تا در اثر چرخش آب، املاح شن و ماسه یا لجن باعث گرفتگی شیر در شروع كار نشود.

آیا رسوب گرفتگی در شیر ترموستاتیک باعث اختلال در عملکرد آن می شود؟

چنانچه در سوال فوق نیز ذكر شد اگر رادیاتورها در ابتدای كار به خوبی شستشو داده شوند، هرگز املاحی مثل املاح موجود در سماور ایجاد نمی شود; چرا كه آب داخل سیستم تاسیسات در فضای كاملاً بسته می باشد و تبخیری صورت نمی گیرد تا رسوب ایجاد شود و بعد از 3سال كاركرد فقط آب تیره و سیاه می شود. لذا هیچگونه گرفتگی در رادیاتور و لوله ها بوجود نمی آید كه باعث گرفتگی در مسیرها شود و اختلالی در عملكرد شیر ترموستاتیک شود.

اعداد مندرج بر روی دستگیره هد شیر ترموستاتیک به چه معناست؟

این اعداد، اعداد شاخص جهت تنظیم دمای محیط می باشند كه از 6 تا 28 درجه سانتیگراد می باشد. جدول زیر دمای هر عدد را نشان می دهد. این اعداد، اعداد شاخص جهت تنظیم دمای محیط می باشند كه از 6 تا 28 درجه سانتیگراد می باشد. جدول زیر دمای هر عدد را نشان می دهد.

شیر آلات ترموستاتیک
برچسب ها: سوالات متداول در مورد شیر ترموستاتیک، قیمت شیر ترموستاتیک، تعمیر شیر ترموستاتیک، تنظیم شیر ترموستاتیک،
ارسال توسط Aghaye nikpour
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ