اجرای تاسیسات و لوله کشی خانگی و صنعتی
اجرای انواع لوله کشی (آب وفاضلاب,موتورخانه,گرمایش از کف,شوفاژ,و...)./رفع هرگونه نم درساختمان و بنایی

مرتبه
تاریخ : جمعه 10 اردیبهشت 1395


لوله های گالوانیزه :

لوله های گالوانیزه خود به دو دسته تقسیم می شوند :

لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های آهنی گالوانیزه .این دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفید معروفند و عموماً بین این دو فرقی گذاشته نمی شود ،در صورتیکه لوله های فولادی گالوانیزه در مقایسه با نوع آهنی آن سبک تر و براق تر هستند .

۱- لوله های فولادی گالوانیزه :

این نوع لوله ها گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آنها برای تهویه است . جنس این لوله ها از فولاد نرمی است که در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش می دهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگیها در یک وان آبکاری روی اندود (گالوانیزه) می کنند . این نوع لوله ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند و کلیه اسیدهایی که برای چدن مضر می باشند فولاد گالوانیزه را هم خراب می کنند .

۲- لوله های آهنی گالوانیزه :

جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاه های درز جوش بهم جوش داده می شود و سپس لوله را در فلز روی مذاب فرو می برند . به همین علت آنها را لوله های با درز نیز می گویند . این نوع لوله ها از رنگ تیره و خاکستریشان شناخته می شوند .و عموماً به دو صورت سبک و متوسط تولید می شوند .

کلیه لوله های فولادی و آهنی گالوانیزه در شاخه های ۶ متری و دو سر دنده با قططر  اینچ تا ۸ اینچ تولید می گردند . قر این لوله ها معمولاً‌قطر اسمی است که بزرگتر از قطر داخلی و کوچکتر از قطر خارجی است .

همچنین در بازار این لوله ها را بر اساس نمره می شناسند . لوله های گالوانیزه نیز به وسیله دنده پیچی به یکدیگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندی می شوند .

نکته : از اتصال این لوله ها به روش جوشکاری باید پرهیز نمود زیرا بر اثر حرارت ناشی از جوشکاری و سوختن روکش گالوانیزه (آلیاژ روی) دود غلیظ و سفیدی تولید می شود که محیط کار را آلوده می نماید و تنفس آن ایجاد مسمومیت کرده و موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی می شود .

مشخصات لوله های گالوانیزه

نمره لولهقطر اسمی(in)قطر خارجی برحسب میلیمترضخامت برحسب میلی متروزن لوله ۶ متری بر حسب کیلوگرم
حداکثرحداقل
۲
۴/۲۱۰۰/۲۱۰۰/۲۵۱۰/۶
۵/۲
۹/۲۶۴/۲۶۳۵/۲۲۱۰/۹
۳۱۸/۳۳۲/۳۳۶۵/۲۰۲۰/۱۳
۴
۵/۴۲۹/۴۱۶۵/۲۵۰۰/۱۶
۵
۴/۴۸۸/۴۷۹۰/۲۷۰۰/۲۰
۶۲۲/۶۰۶/۵۹۹۰/۲۰۰۰/۲۷
۷
۷۶۲/۷۵۹۰/۲۹۰۰/۳۳
۸۳۷/۸۸۹/۸۷۲۵/۳۷۰۰/۴۴
۹
۲/۱۰۱۳/۱۰۰۶۵/۳-
۱۰۴۹/۱۱۳۰۰/۱۱۳۶۵/۳۷۰۰/۶۵
۱۲۵۶/۱۴۰۷/۱۳۹۸۵/۴۵۱۰/۱۰۲
۱۵۶۱/۱۶۶۱/۱۶۵۸۵/۴

برچسب ها: ٬اتصالات برزیل، اتصالات توپی، اتصالات توپی برزیل، اتصالات چینی، اتصالات گالوانیزه،
ارسال توسط Aghaye nikpour
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ