اجرای تاسیسات و لوله کشی
اجرای انواع لوله کشی (آب وفاضلاب,موتورخانه,گرمایش از کف,شوفاژ,و...)./رفع هرگونه نم درساختمان و بنایی

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 فروردین 1395;کولرهای گازی پنجره ای.

این نوع از کولرها مانند سیستمهای پکیج بوده و تمام قطعات در یک محفظه قرار دارند .همانطور که در شکل مشخص است(مطلب قبلی) نصب آنها باید به گونه ای انجام پذیرد که قسمت کندانسور آنها به سمت بیرون و قسمت اواپراتور به سمت داخل باشد .هوای داخل توسط شبکه جلوی کولر بطور مداوم مکش شده و با عبور از روی کوئل اواپراتور خنک می شود.
همچنین در جلوی کولر اهرمی وجود دارد که با حرکت دادن آن ،دریچه کوچکی روی عایق بین اواپراتور و
کندانسور باز میشود و در این حالب مقداری از هوای تازه به داخل وارد میشود.در این سیستم نیز گرما از محیط داخل گرفته شده و به محیط بیرون منتقل میشود.
از جمله مشکلات کولرهای پنجره ای سرو صدای بالا در داخل،بدلیل مجاورت کمپرسور با محیط تحت تهویه میباشد و مورد بعدی مسلئل ظاهری نصب این کولرها است.

میزان مصرف برق کولرهای گازی و بهینه سازی مصرف برق در کولرهای گازی.

همه ما بدنبال شرایط مناسب جهت زندگی خود و خانواده خود هستیم . تهویه مطبوع یکی از این شرایط میباشد. اکثر کسانی که می خواهند کولرگازی تهیه کنند از ما میپرسند پول برق کولرگازی چقدر می آید،
در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که نحوه استفاده هر مصرف کننده با دیگری فرق دارد و مدت زمان روشن بودن کولرگازی و سرویس بموقع آن از پارامترهای مهم در مصرف برق میباشد.
توان کولرهای آبی در حدود ۵۰۰ وات و در مورد کولرهای گازی بالغ بر ۲۰۰۰ وات است.
لازم است در موقع خرید کولرهای گازی به مساحت فضائی  که نیاز به برودت دارد توجه نماییم.در ستون زیر ظرفیت مورد نیاز کولرهای گازی به نسبت مساحت فضای مورد استفاده درج شده است.
ظرفیت btu/h        مساحت (متر مربع)
۹۰۰۰                               ۳۷-۳۲
۱۰۰۰۰                             ۴۱-۳۷
۱۲۰۰۰                            ۵۰-۴۱
۱۴۰۰۰                            ۶۴-۵۰
۱۸۰۰۰                            ۹۱-۶۴
۲۴۰۰۰                            ۱۱۷-۹۱
چنانچه فضای مورد نظر آفتابگیر باشد به ظرفیتهای مندرج در قسمت بالا ، ۱۰درصد اضافه میگردد.و اگر فضای مورد نیاز سایه باشد ،۱۰ درصد از ظرفیت مذکور کم خواهد شد.
تمیز بودن کندانسور کولربه لحاظ عبور جریان هوا تا میزان زیادی از جریان برق مصرفی کولر می کاهد.
نصب کندانسور کولرهای گازی در سایه باعث جلوگیری از اتلاف میزان قابل توجهی از انرژی مصرفی آن خواهد شد. در تصویر زیر یکی از همکاران بنده را مشاهده میکنید که در حال سرویس کندانسور کولرگازی توسط دستگاه واترجت میباشد که این کار باعث پائین آمدن مصرف برق دستگاه میشود.

برچسب ها: کولر گازی، قیمت کولر گازی، انواع کولر گازی، نحوه نصب کولر گازی، نحوه راه اندازی کولر گازی،
ارسال توسط Aghaye nikpour
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ